Časté otázky a odpovědi

Pastelové barvy z našeho eshopu jsou originální barvy křídového typu, které slouží k dočasné změně barvy vlasů. Jsou proto ideální na festivaly, na párty, na školní akce, na tábory, na zábavné holčičí odpoledne či např. k doladění outfitu. K experimentování s barvou vlasů jsou křídy ideální - vydrží na vlasech 1-3 umytí a tím, že se barva z kříd do vlasů nezažírá jako u permanentních barev, křídy vlasy neničí. Na vlasy se nanášejí snadno a dobře kryjí jak světlé tak tmavé vlasy, barvené i nebarvené. Barvy jsou zdravotně nezávadné a nezpůsobují kožní alergické reakce. Na rozdíl od klasických kříd na tabuli obsahují naše pastelové barvy přidané minerály, které vlasy chrání před poškozením. Barvy se smývají snadno běžným šamponem.

Barvení křídami se poněkud liší od barvení jakýmkoli jiným barvícím přípravkem, proto také vyžaduje jiný postup. Oficiální návod na barvení zní takto:

1) Nasaďte si ochrannou zástěrku a rukavice.
2) Prameny vlasů, které chcete nabarvit, namočte a jen lehce vyždímejte.
3) Vlasy rozčešte a začněte nanášet barvu. Přejíždějte křídou po vlasech nahoru a dolů, dokud nedosáhnete požadované sytosti. Prameny vlasů barvěte svrchu i zespod. Pokud chcete nabarvit vlasy ve stylu „ombré“, blíže ke kořínkům přejeďte vlasy křídou méněkrát a jen jedním směrem.
4) Zkontrolujte, zda na vlasech nezůstaly neobarvená místa.
5) Vlasy vyfénujte nebo nechte přirozeně uschnout.
6) Opatrně rozčešte nabarvené vlasy.
7) Podle potřeby ještě dobarvěte křídami.
8) Před zafixováním barvy teplem naneste ochranný olejíček na vlasy.
9) Nejdůležitější krok - zažehlete barvu žehličkou na vlasy. Barvy se tak nebudou drolit.
10) Můžete opět nanést ochranný olejíček na vlasy pro lesk, vlasy lze také nalakovat.
11) Barvy z vlasů smyjete běžným šampónem po 1 až 3 umytí.

Mnoho lidí návody moc nečte. Náš pastelový tým se bez mučení přiznává, že taky radši objevuje funkčnost různých věcí stylem pokus-omyl. U barvení vlasů to však není vhodný přístup, proto opravdu doporučujeme přečíst si pečlivě alespoň tento návod. Vždyť není vůbec dlouhý. To, že se vám ve vlasech místo zářivých pramínků objeví nevzhledné zacuchané dredy, může být způsobeno tím, že např. vlasy málo namočíte a začnete barvit na sucho. Také když zapomenete vlasy opatrně rozčesat po nabarvení, vlasy se mohou slepit. Barva se česáním sice trochu stáhne, zato se od sebe jednotlivé vlasy dobře oddělí a barvu můžete ihned znovu nanést. Další příčinou tvrdého pramenu může být předčasné nalakování. Určitě nelakujte ještě mokré vlasy! Lakování je až úplně poslední fází a nemá přednost před zažehlením barev žehličkou. Oslnivý lesk pramínkům dodáte zase vyživujícími olejíčky, vlasy vám za ně budou velmi vděčné. A postřeh na závěr: pokud se vám přece jen povedlo z vlasů udělat nehezká háďátka, dejte hlavu pod sprchu a řádně umyjte šampónem. Barvy se většinou již po prvním umytí hodně vymyjí, a pokud to nevzdáte, s návodem v ruce můžete začít nanovo. Barvit se pastelovými křídami totiž můžete klidně i několikrát v jeden den.. :)

Barvy vypadají jako malířské barvy yocondy, jednotlivé barevné odstíny jsou tedy samostatně rozmístěné, přičemž nejsou v tubě. Velikost jedné křídy je cca 10 cm x 1 cm.
Barva pastelových kříd vydrží v závislosti na typu vlasů 1-3 umytí. Pastely se smývají běžným šamponem. V ojedinělých případech (u nejsvětlejších blond vlasů) může barva ve velmi světlém odstínu vydržet na vlasech i vícero umytí, v takovém případě doporučujeme ošetřit vlasy šamponem obsahující heřmánek. Ten vrátí vlasům přirozený blond odstín.
Pastelové barvy, na rozdíl od chemických barev, jsou absolutně bezpečné a vlasy neničí žádnými chemickými látkami. Můžete se tak přebarvovat jak často budete chtít či kdykoli budete mít chuť na nové já :) Barvy jsou křídového typu a jelikož křída sama o sobě vysušuje, i pastelové křídy vlasy se barvením lehce vysuší, nikoli však zničí. Křídy totiž obsahují vyživující minerály, na rozdíl od klasických školních kříd nevhodných pro barvení vlasů.
Ano, barvy dobře kryjí i tmavé vlasy, a to jak přírodní, tak barvené permanentními barvami či přírodní hennou. Doporučujeme však vybírat světlé pastelové a zářivé odstíny kříd, díky kontrastu s tmavými vlasy tak lépe vyniknou.
Barvy jsou vytvořené pro krátkodobou změnu vlasů a od tohoto účelu se odvíjí také jejich vlastnosti. Výhodami tedy jsou především rychlá a snadná aplikace na vlasy, kterou zvládnete sami, dobré krycí schopnosti světlých a tmavých vlasů (barvených i nebarvených), nízká spotřeba barev při barvení, možnost křídy opakované používat k novému barvení (čímž Vám balení s barvami vydrží na mnoho nových stylingů), možnost kombinace barev a vytvoření zcela nových odstínů (jednotlivé barevné odstíny kříd se dají navzájem přebarvovat), snadné vymytí a možnost ihned použít jiné odstíny kříd, protože křídy vlasy jsou k vlasům šetrné a neničí je jako některé permanentní barvy. Barva z kříd totiž ulpívá pouze na povrchu vlasu a neproniká do vlákna vlasu tak jako permanentní barvy. Tím je možné barvy rychle vymýt a mít tak např. celou fialovou hlavu jen na jedno páteční odpoledne. Navíc křídy nezpůsobují kožní alergické reakce.
Pro někoho je rychlé vymytí kříd výhodou, někdo v tom naopak může vidět nevýhodu. Při nanášení vlasy mohou tedy křídy ulpět také na vašich rukách či mohou lehce prášit a obarvit tak během barvení vaše oblečení. Této vlastnosti jsme si vědomi, proto je nyní součástí každého balení ochranná zástěrka na ramena a jeden pár ochranných rukavic. Po nabarvení je nejdůležitějším krokem vlasy barvu zafixovat žehličkou na vlasy. Pokud se tento doporučený postup nedodrží, barvy se mohou ze suchých vlasů drolit a ulpět na oblečení. Lze to snadno vyprat, přesto však dbejte na správný postup barvení a zejména fixace barvy na vlasech. Pokud půjdete s nabarvenými vlasy spát, přehoďte si přes polštář raději ručník. Není nutné prospat kvůli nabarveným vlasům své sny vsedě či pouze v jedné poloze v leže, divokým převalováním by se však barvy mohly trochu drolit. Je lepší tedy dbát na prevenci než jen doufat, že vás nevyděsí náhlá noční můra.
Ne, netrpí. Podporujeme zajímavý výrobek, ten, který by vlasy ničil, bychom nenabízeli. Barevné křídy na vlasy mají mnoho vlastností, jednou z nich je ta, že nabarvené pramínky vlasů poněkud vysušují, nikoli však ničí. Tuto „suchou“ vlastnost kříd zcela vyvažuje to, že křídy na vlasy jsou obohacené o vyživující minerály. Navíc - barva z kříd do vlasů nezažírá jako klasická permanentní barva a podle chuti a nálady můžete křídy po pár dnech snadno smýt běžným šamponem. Následná péče o čerstvě nabarvené vlasy je stejná jako při jakýmkoli barvení – masky, olejíčky či vlasové kúry lze jedině doporučit. Dodáte tak vlasům lesk a dopřejete další výživu. Takovou péči však potřebují i nebarvené vlasy, přece jen, krásné a zdravé ženské vlasy.. Co je víc? :)
Ano, a dokonce je to nejdůležitější krok, protože bez této fixace teplem se barvy budou z vlasů drolit. Nebojte se toho, vlasy ani žehličku si nezničíte. V závislosti na typu vlasů zvolte teplotu žehličky, a pokud se rozhodujete mezi vyšší a o něco nižší teplotou, určitě se rozhodněte pro tu nižší teplotu žehličky.
Záleží samozřejmě na délce a hustotě vlasů, pro lepší představu přikládáme obrázek kříd, které zákaznice spotřebovala na barvení všech svých vlasů dosahujících téměř na ramena.

I když pastelové barvy nejsou klasickými křídami a obsahují posilující minerály, jsou to barvy křídového typu a vlasy jsou po nanesení o něco sušší, což lze snadno a efektivně napravit olejíčkem na vlasy. Avšak pokud máte extrémně suché či zničené vlasy, křídy vám nedoporučujeme. To je stejné jako u permanentních barev.
Vlasům mastnějším a bez objemu dodají křídy potřebný objem.
Ne, nezničí, jinak bychom tento postup nedoporučovali. Barva z vlasů sice ulpí na žehličce, po vychladnutí ji však snadno setřete ubrouskem.
Je zcela přirozené, že se většina lidí se bojí toho, že zaprší, a oni pak poběží domů s růžovou pomalu až na kalhotách. Pokud však barvu na vlasech zažehlíte žehličkou, nestane se vám to. Pokud budete mít bílé tričko a budete mít tu smůlu, že průtrž mračen vás potká na procházce a z vás se stane víla Vodněna, opravdu se na tričku mohou objevit kapky s lehkým nádechem barvy z vlasů. Pokud vlasy do trička/do něčeho bílého utřete, bude látka lehce obarvená. Ale upřímně, je to překvapivé? S permanentními barvami tomu není jinak. Na rozdíl od permanentních barev však barvu z kříd snadno vyperete.
Ne, v žádném případě to nedělejte! Klasické křídy jsou suché a tak by Vaše vlasy jen zničily. Do pastelových barev na vlasy jsou přidány minerály, aby se Vaše vlasy nevysoušely.
Tím, že barva vydrží na vlasech pár umytí, určitě není vhodné nabarvit si vlasy a potom se jít koupat a dovádět celý den v bazénu či v moři. To je však určitě více než zřejmé.
Bohužel, křídy zatím jednotlivě neprodáváme.
Bohužel, v nabídce máme jen balení barev s 12ks a s 24ks barev v neměnné paletě odstínů, nelze si z nich tedy vybrat pouze některé.
Ano, protože jsou pastely chemicky nezávadné, nevadí ani domácím mazlíčkům. Dejte však pozor, zvířátka našim módním zálibám nerozumí a barvu by si mohla z míst, kam na sobě dosáhnou, slízat. A k jídlu křídy opravdu nejsou.
Ano, vždy je třeba provést objednávku přes objednávací formulář na těchto stránkách. V objednávce totiž vyplníte potřebné údaje a vyberete si pobočku, na které si barvy chcete vyzvednout. Vaše objednávka se nám zobrazí v systému a tím ji pro Vás můžeme okamžitě připravit.